Zapowiedź 8. kolejki PLFA II

20 cze 2013

W 8. rundzie drugoligowych zmagań mecze zostaną rozegrane w Gdyni, Bydgoszczy, Częstochowie, Suchej Beskidzkiej i Wrocławiu.


  Lwi pazur Jastrzębi
PLFA II, 8. kolejka: Seahawks Gdynia B - Angels Toruń

W sobotę 22 czerwca o godzinie 12:00, na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni zostanie rozegrany mecz ósmej kolejki PLFA II. Liderzy Grupy Północnej - Seahawks Gdynia B podejmą  Angels Toruń.

Gospodarz: Seahawks Gdynia B (2-0)
Gość:
Angels Toruń  (1-1)
Data i godzina:
22 czerwca, godz. 12:00
Stadion:
Narodowy Stadion Rugby, ul. Kazimierza Górskiego 10, Gdynia
Liga:
PLFA II
Bilety:
wstęp wolny

Sobotni pojedynek Seahawks B z Angels Toruń będzie debiutem gospodarzy na Narodowym Stadionie Rugby. Bardziej doświadczeni koledzy z Topligi wygrywali na nim już dwunastokrotnie. Tym razem to drużyna PLFA II będzie próbowała udowodnić, że gdyńska twierdza nadal jest świetnie broniona.

Po wygranym, ale trzymającym do końca w napięciu meczu z Sabercats Sopot, otwierającym sezon Jastrzębi, przyszło spokojne zwycięstwo nad Griffons Słupsk. Defensywa Seahawks prowadzona przez doświadczonego zawodnika – Lva Davydovsky’ego pokazała iście lwi pazur, nie pozwalając przeciwnikom na zbliżenie się do własnego pola punktowego. Ofensywa również brawurowo wypełniła swoją misję, zdobywając 42 punkty. Wygląda na to, że maszyna Seahawks B, która aktualnie ma na koncie dwa zwycięstwa i prowadzi w Grupie Północnej, sunie po właściwych torach.

Wydaję się, że szczególnie w ataku Gdynia prezentuje koncepcje futbolu bardzo podobną do naszej. Dużo zmyłek, motion przed snapem czy kombinacji ścieżek skrzydłowych.
Rafał Kaleta, trener Angels

Przed gdynianami pojedynek z Angels Toruń, którzy, choć aktualnie zajmują piątą lokatę, ciągle mają apetyt na fazę play-off. Niestety dla Aniołów ostatnie przegrane spotkanie z Cougars Szczecin nie przybliżyło ich do spełnienia tego marzenia. - Całą zimę przygotowaliśmy się, myśląc o pierwszym meczu z Cougars, który miał otwierać nasz sezon (ostatecznie spotkanie zostało przełożone ze względu na warunki pogodowe z 20.04 na 26.05). Niestety to intensywne rozmyślanie o przeciwniku ze Szczecina przyniosło wypalenie. Zaledwie dwupunktowa porażka boli, ale pokazuje postęp, jaki uczyniliśmy w przeciągu roku (w 2012 roku dwie dotkliwe porażki - 0:42 i 0:30). Plan minimum na ten sezon pozostaje ten sam - awans do półfinałów – analizuje Dawid Witnik, prezes Angels Toruń.

Torunianom z pewnością nie będzie łatwo wykonać kolejny krok w tym kierunku, bo stojący na ich drodze Seahawks B zapowiadają twardą grę. – Jestem przekonany, że dobrze przygotowaliśmy się do pojedynku z Angels. Mamy świadomość, że goście dysponują dość szybkimi biegaczami a podania ich rozgrywającego bywają solidne. Nie mam jednak wątpliwości, że defensywa pod wodzą Lva na pewno stanie na wysokości zadania. Z naszej strony przeciwnicy mogą spodziewać się… niespodziewanego. Lubimy nieortodoksyjny futbol, więc kibice z pewnością będą mogli obserwować ciekawe widowisko – zapowiada Paweł Kaźmierczak, trener Seahawks B.

W przekonaniu torunian, mimo skromniejszego, bo jednorocznego życiorysu futbolowego, mają oni wiele wspólnego z Jastrzębiami. - Wydaję się, że szczególnie w ataku Gdynia prezentuje koncepcje futbolu bardzo podobną do naszej. Dużo zmyłek, motion przed snapem czy kombinacji ścieżek skrzydłowych. Obie formacje obronne powinny być przyzwyczajone do takiego stylu gry i to one zdecydują o losach tego spotkania – uważa Rafał Kaleta, trener Angels.

Obie drużyny zapowiadają emocjonującą walkę. Wzmocnieniem Aniołów ma być wracający do gry Adam Wierzbicki, ofensywny liniowy, który doznał kontuzji tuż przed ostatnim meczem z Cougars. W przypadku Seahawks liczy się elastyczność składu. Szkoleniowcy zespołu B już kilkakrotnie w tym sezonie musieli przekazywać swoich zawodników do Topligi. - Takie posunięcia są zrozumiałe i liczyliśmy się z nimi od początku. Gracze, którzy zasilili pierwszą drużynę doskonale się w niej spisują, co jest dowodem na to, że Seahawks jako jedna ekipa stanowi prawdziwy monolit – zapewnia Kaźmierczak.

Czy w najbliższą sobotę Jastrzębie podtrzymają dobrą passę i znów pokażą pazur, wysyłając tym samym Anioły do... diabła? Jeśli tak, Seahawks umocnią się na pozycji lidera Grupy Północnej a upragnione przez torunian miejsce w fazie play-off pozostanie w sferze ich pobożnych życzeń…

Anna Cygańska-Zapadka

 
Diabły kontra Pierony
PLFA II, 8. kolejka Devils B Wrocław - Rybnik Thunders

W niedzielę 23 czerwca o godzinie 15:30, na Stadionie Olimpijskim przy Alei Paderewskiego 35 we Wrocławiu zostanie rozegrany mecz ósmej kolejki PLFA II 2013. Zawodnicy Devils B Wrocław zagrają z Rybnik Thunders.

Gospodarz: Devils B Wrocław (2-1)
Gość:
Rybnik Thunders (0-2)
Data i godzina: 23 czerwca o 15:30
Stadion:
Stadion Olimpijski przy Alei Paderewskiego 35 we Wrocławiu
Liga: PLFA II
Bilety:
wstęp wolny

Niedzielne spotkanie będzie dla Devils B Wrocław możliwością potwierdzenia aspiracji zespołu do występu w drugiej fazie sezonu. Wrocławianie już zatarli złe wspomnienia porażki ze skoczowskimi Pretorians, pokonując w Rzeszowie miejscowych Ravens. Ich niepokonani do tej pory bezpośredni rywale do awansu - Saints i wspomniani Pretorianie rozgrywają mecz między sobą więc przy korzystnych wynikach Diabły mogą nawet objąć prowadzenie w Grupie Południowej PLFA II. Zapytany czy jego podopieczni powtórzą wynik z pierwszego meczu w sezonie, gdy pokonali Silvers Olkusz, manager Devils Seweryn Plotan odpowiada: - Trudno jest nam cokolwiek przewidywać, ale oczywiście taki jest plan. Chcemy wygrać i z dobrą passą przygotowywać się do najcięższego meczu sezonu zasadniczego z Saints. Do boju formację ataku poprowadzą rozgrywający Aleksander Karganović oraz skrzydłowy Tomasz Soska, który jest współliderem klasyfikacji na największą ilość przyłożeń po odebranym podaniu.

Chcemy wygrać i z dobrą passą przygotowywać się do najcięższego meczu sezonu zasadniczego z Saints.
Seweryn Plotan, menedżer Devils

Zespół z Rybnika jest w diametralnie różnej sytuacji od swoich najbliższych przeciwników. Dwie porażki ze Świętymi z Częstochowy i Krukami z Rzeszowa sprawiły, że Thunders są na przedostatnim miejscu w tabeli. Przedsezonowe zapowiedzi o włączeniu się do walki o awans niestety nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. W obu meczach atak Grzmotów zdobył łącznie jedynie trzy przyłożenia i jeśli ta formacja nie weźmie się solidnie do pracy to nie ma szans by kibice ujrzeli rybniczan w play-off. W niedzielnej konfrontacji będzie jednak szalenie ciężko o przerwanie niekorzystnej passy sześciu przegranych z rzędu.

Niezadowolenia nie ukrywa Grzegorz Miśkiewicz, prezes Rybnik Thunders: - Sezon rzeczywiście nie przebiega na razie tak, jakbyśmy tego chcieli. Trudno dzisiaj skierować uwagę na ten czy inny element i zasądzić, że to właśnie to powoduje słabszą grę w dotychczasowych spotkaniach. Rozgrywki trwają, a my skupiamy się na kolejnym meczu, na szukanie powodów słabego startu w tej odsłonie PLFA II przyjdzie jeszcze czas. We Wrocławiu spodziewamy się przede wszystkim solidnej, twardej, ale czystej gry ze strony przeciwnika. Wiemy, do czego zdolna jest drużyna Devils i wiemy, że nie jest łatwo zdobyć Wrocław. Ale to tylko motywuje nas do lepszych przygotowań.

Rezultat niedzielnej potyczki może rozwiązać kilka zagadek w Grupie Południowej PLFA II. Spotkanie poprowadzi piątka sędziów pod wodzą Pawła Cwaliny.

Marcin Łojewski

 

Kto polegnie jako pierwszy
PLFA II, 8. kolejka Saints Częstochowa - Pretorians Skoczów

W niedzielę 23 czerwca o godzinie 14:00, na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ulicy Dąbrowskiego 58/64 w Częstochowie zostanie rozegrany mecz ósmej kolejki PLFA II 2013. Miejscowi Saints Częstochowa zagrają w nim z Pretorians Skoczów.

Gospodarz: Saints Częstochowa (2-0)
Gość: Pretorians Skoczów (1-0)
Data i godzina: 23 czerwca o 14:00
Stadion:
Miejski Stadion Lekkoatletyczny ul. Dąbrowskiego 58/64
Liga: PLFA II
Bilety:
10 PLN (do 14 roku życia bezpłatnie)

W Częstochowie dojdzie do pojedynku niepokonanych zespołów. O ile można było się spodziewać dobrej postawy miejscowych Saints, to fakt, że Pretorians Skoczów - debiutanci w jedenastoosobowym futbolu pokonają rezerwy Topligowych Devils w swoim pierwszym spotkaniu był nie lada sensacją. Święci zostali wzmocnieni przed sezonem przede wszystkim byłym trenerem Kraków Tigers - Albertem Hesskew. Jego myśl szkoleniowa widoczna była jak na dłoni w obu wygranych wyjazdowych spotkaniach przeciw Thunders i Broncos. Formacja ataku gra spokojnie, kontrolując grę, ale nie tłamsząc niepotrzebnie przeciwników. Obrona zaś bardzo pewnie pilnuje dostępu do swojego pola punktowego zwłaszcza, gdy przeciwnicy grają akcje podaniowe. Jedna wpadka, po długiej akcji Grzmotów nie jest bynajmniej powodem do obaw. W niedzielnej konfrontacji "obrońcom Częstochowy" przyjdzie zmierzyć się jednak z bardzo siłową ofensywą biegową ze Skoczowa. Jeśli Trener Hesskew dobrze przygotuje swoich podopiecznych do meczu, to atak na pewno zdobędzie wystarczającą do zwycięstwa ilość punktów.

Do Częstochowy jedziemy po wygraną. Nastawiamy się na dobry, mocny futbol i mamy nadzieję, że fortuna będzie znów po naszej stronie, chociaż wiadomo, że boisko wszystko zweryfikuje.
Damian Siemionek, menadżer Pretorians

Skoczowianie to jedna z większych niespodzianek tego sezonu. Oczywiście po jednym sensacyjnie wygranym meczu trzeba do takiej tezy podejść ostrożnie. Jednak fakt pokonania właśnie Diabłów, sprawia, że to na Pretorianach skupi się w niedzielę wzrok większości kibiców futbolu w Polsce. Czy triumf w debiucie był tylko jednorazowym wyskokiem, czy na futbolowej mapie kraju pojawiła się nowa siła na drugoligowym froncie, odpowiedź na te pytania poznamy już w niedzielne popołudnie.

- Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy faworytami. To nasz debiutancki sezon w futbolu 11-osobowym. Największa bolączka to brak doświadczenia meczowego, ale mimo tego drużyna Saints powinna  się nas obawiać. Zamierzamy z Częstochowy przywieźć zwycięstwo. Szanujemy naszego rywala, jednakże Pretorians we wszystkich dotychczasowych meczach pokazywali twardy fizyczny futbol i w Częstochowie też tak będzie.­ Siłą Pretorians Skoczów jest zespołowość. Nie mamy w składzie gwiazd ani Amerykanów, większość chłopaków pochodzi stąd i okolicznych małych miejscowości.  Zdobywamy wiedzę od trójki  doświadczonych futbolistów, którzy grali już w Ostrawa Steelers i Kraków Tigers oraz przekazują swoją wiedzę młodym zawodnikom - mówi Łukasz Stępień, prezes Pretorians Skoczów.

W podobnym tonie wypowiada się Damian Siemionek, menadżer Pretorians: - Do Częstochowy jedziemy po wygraną. Nastawiamy się na dobry, mocny futbol i mamy nadzieję, że fortuna będzie znów po naszej stronie, chociaż wiadomo, że boisko wszystko zweryfikuje. Mamy parę kontuzji, ale miejmy nadzieję, nie wpłyną one jakoś znacząco na naszą postawę. Oczywiście - myślimy o play-offach, ba, postanowiliśmy sobie cel, żeby dostać się do nich. Chcemy awansu do pierwszej ligi i na tym się skupiamy. Apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Czy uda im się zawojować Miasto Świętej Wieży? Przekonamy się już w niedzielę po meczu prowadzonym przez piątkę sędziów, z Wojciechem Ratajczakiem jako głównym.

Marcin Łojewski

 


O pierwsze zwycięstwo na północy
PLFA II, 8. kolejka Bydgoszcz Raiders - Griffons Słupsk

W sobotę 22 czerwca o godzinie 12:00, na stadionie TKKF przy ulicy Słowiańskiej 7 w Bydgoszczy zostanie rozegrany mecz ósmej kolejki PLFA II 2013. Bydgoszcz Raiders podejmą w nim na własnym stadionie Griffons Słupsk.

Gospodarz: Bydgoszcz Raiders (0-2)
Gość:
Griffons Słupsk (0-2)
Data i godzina: 22 czerwca o 12:00
Stadion:
Stadion TKKF ul. Słowiańska 7 Bydgoszcz
Liga: PLFA II
Bilety:
5 zł (dzieci do lat 7 - wstęp wolny)

W stolicy województwa kujawsko-pomorskiego odbędzie się mecz zespołów, które nie zaznały jeszcze smaku zwycięstwa w tym sezonie. Gospodarze są absolutnym debiutantem w PLFA i można było się domyślać, że pierwsze rozgrywki posłużą im głównie do zbierania doświadczeń. O ile sportowo rzeczywiście nie wiedzie im się najlepiej, to śmiało można powiedzieć, że zorganizowane przez nich derby Bydgoszczy powinny przyprawić o rumieniec wstydu kilka klubów Topligowych - 1200 osób na meczu i pikniku z okazji Dnia Dziecka to pierwszy bodaj czterocyfrowy wskaźnik frekwencji w meczu PLFA II.

Manager Najeźdźców - Jakub Spłocharski ostrożnie wypowiada się o nadchodzącym meczu: - Jako drużyna za każdym razem staramy się, aby zagrać jak najlepsze spotkanie i dać z siebie 100%. W dotychczasowych starciach nasi przeciwnicy zaprezentowali się lepiej i zasłużenie zwyciężyli. Co do naszej postawy nic się nie zmienia, nadal chcemy grać swoje i walczyć o każdy jard i każdy punkt. Jeżeli to da nam szansę powalczyć o play-offy, będzie wspaniale, jeżeli nie, to nie załamiemy rąk i dalej trenujemy, aby nasz poziom stale rósł. Zagramy tak, jak jesteśmy przygotowani – na 100%, a po 48 minutach gry okaże się, czy to co mieliśmy do zaproponowania było wystarczające aby zdobyć dwa punkty za zwycięstwo.

Co do naszej postawy nic się nie zmienia, nadal chcemy grać swoje i walczyć o każdy jard i każdy punkt. Jeżeli to da nam szansę powalczyć o play-offy, będzie wspaniale, jeżeli nie, to nie załamiemy rąk i dalej trenujemy, aby nasz poziom stale rósł.
Jakub Spłocharski, menadżer Raiders

Słupszczanie wydają się nie spełniać pokładanych w nich oczekiwań. Wystarczy porównać wynik konfrontacji z Seahawks B z dwiema potyczkami z tą drużyną rok temu. Zeszłoroczne mecze, bardzo wyrównane, toczone przecież przeciw późniejszym triumfatorom PLFA 8, kończyły się tylko dwupunktowymi porażkami i dawały wszystkim sygnał, że roczny urlop od zorganizowanego futbolu Gryfoni przepracowali bardzo solidnie. Niestety sygnał ten okazuje się falstartem. Rok 2013 zaczął się dla nich meczami z klubami, z którymi grali w poprzedniej edycji "ósemek" osiągając bardzo dobre wyniki. Ale tym razem Bydgoszcz Archers pokonali ich pewnie na własnym terenie, to samo osiągnęli Seahawks B gromiąc ich 42:0. Szczęścia i pierwszej wygranej przyjdzie Griffons szukać w pierwszym wyjazdowym meczu sezonu.

Kto zdobędzie pierwsze w tym roku dwa punkty w tabeli przekonamy się już w sobotnie popołudnie po meczu prowadzonym przez piątkę sędziowską. Białą czapkę, przeznaczoną dla sędziego głównego przywdzieje Stanisław Radziński.

Marcin Łojewski

 
Święto na południu
PLFA II, 8. Kolejka: Majster-Pol Broncos Sucha Beskidzka - Ravens Globinit Rzeszów

W niedzielę 23 czerwca o godzinie 14:00 na stadionie „CERES” przy ulicy Spółdzielców 1 w Suchej Beskidzkiej spotkają się dwie drużyny z południa: Majster-Pol Broncos Sucha Beskidzka oraz Ravens Globinit Rzeszów.

Gospodarz: Majster-Pol Broncos Sucha Beskidzka (1-1)
Gość:
Ravens Globinit Rzeszów (2-1)
Data i godzina: 22 czerwca o 14:00
Stadion:
stadion “CERES”, ul. Spółdzielców 1, Sucha Beskidzka
Liga: PLFA II
Bilety:
4 PLN

Broncos mają za sobą już dwa mecze: kwietniową porażkę z Saints Częstochowa (0:18) oraz majowe zwycięstwo z Silvers Olkusz (31:20). W kolejnej rundzie rozgrywek liczą na dobrą passę. - Ravens to bardzo dobry zespół. Zapowiada się twarda walka. Zrobimy wszystko, żeby zwyciężyć - mówi Robert Drobny, główny trener Broncos.

Ravens to bardzo dobry zespół. Zapowiada się twarda walka. Zrobimy wszystko, żeby zwyciężyć.
Robert Drobny, trener Broncos Sucha Beskidzka

W tegorocznym sezonie Ravens grali już trzy razy. Dwukrotnie udało im się zwyciężyć - z Rybnik Thunders (20:6), a dwa tygodnie później z Silvers Olkusz (16:6). Do tej pory drużyna poległa tylko raz, w starciu z Devils Wrocław "B" (8:26). A jak będzie tym razem? O tym przekonamy się wkrótce.

Gospodarze nie pozwolą kibicom nudzić się podczas przerw. - Chcemy z tego meczu zrobić małe święto futbolowe w Suchej, dlatego oprócz spikera i oprawy muzycznej przewidzieliśmy występ grupy tanecznej. Dodatkowo wśród kibiców rozlosujemy upominki ufundowane przez naszych sponsorów. Zapraszamy na mecz! - dodaje Robert Drobny.

Anna Sokolnicka