Griffons potrenują z Sabercats

2 maj 2012

W sobotę 5 maja na stadionie 650-lecia w Słupsk,u przy ul. Madalińskiego odbędzie się wspólny trening dwóch drużyn futbolu amerykańskiego z Pomorza. Griffons Słupsk będzą gościć Sabercats Sopot.

- W sobotę w godzinach 14.00 -18.00 przyjedzie do nas około 40 futbolistów z Sopotu. Na stadionie miejskim przeprowadzimy trening, podczas którego będziemy wspólnie ćwiczyć i przygotowywać się do rozgrywek ligowych. Oprócz sprawdzenia ustawień i przygotowania fizycznego poszczególnych zawodników, będziemy także testować zagrywki i rozegramy kontrolowany sparing. Nie będziemy liczyć zdobytych punktów, ale skupimy się na omówieniu poszczególnych akcji i eliminowaniu błędów w naszej grze zarówno w ataku, jak i obronie - zapowiada Kamil Wysocki, menadżer słupskiej drużyny.

- Będzie to ważny element naszych przygotowań do nadchodzącego sezonu. Chcemy sprawdzić naszą kondycję oraz założenia taktyczne na ten rok. Co ciekawe będziemy razem z Sabercats trenować nie tylko w formule ośmioosobowej , ale także zagramy 11 vs 11 - tłumaczy Michał Kwinta, skrzydłowy Griffons.

Nie będziemy liczyć zdobytych punktów, ale skupimy się na omówieniu poszczególnych akcji i eliminowaniu błędów w naszej grze zarówno w ataku, jak i obronie.
Kamil Wysocki, menadżer Griffons Słupsk

- Drużyna Sabercats Sopot, w tym sezonie wystąpi w PLFA II, czyli drugiej polskiej lidze futbolu amerykańskiego, podczas gdy my wystartujemy w niższej klasie rozgrywkowej. Gra z teoretycznie siljniejszym rywalem, to wymarzona okazja do podniesienia naszego poziomu sportowego i organizacyjnego - dodaje Grzegorz Gadomski, członek zarządu słupskiego klubu.

- W sezonie 2011 nie graliśmy w naszym rodzinnym mieście żadnego meczu. W tym roku planujemy nadrobić zaległości i zorganizować co najmniej jeden turniej eliminacyjny w Słupsku oraz rozegrać mecze sparingowe.Turniej PLFA 8 Griffons rozegrają w Słupsku w sierpniu br. - mówi Kamil Wysocki, manager Griffons.

Zapraszamy na stadion 650-lecia w sobotę 5 maja w godz. 14.00 - 18.00, aby zobaczyć jak wygląda futbol amerykański. Dla kibiców przygotowaliśmy ulotki z informacją w sporcie i zasadach gry, które pomogą śledzić wydarzenia na boisku.


Materiał nadesłany przez Griffons Słupsk