Griffons rekrutują

7 sty 2013

Drużyna Griffons Słupsk zagra w roku 2013 w drugiej lidze futbolu amerykańskiego PLFA II w drużynach jedenastoosobowych. To duża zmiana sportowa, organizacyjna i kadrowa dla tej drużyny. Aby mieć zapewniony pełny skład sportowy potrzebują około 40 zawodników. W styczniu ogłaszają więc nabór nowych zawodników do swojej drużyny.

Griffons szukają zawodników o ogólnej sprawności ruchowej, zarówno w rozmiarach L jak i XXL. Ważna jest chęć do sportowej rywalizacji w sporcie jak najbardziej kontaktowym i zaangażowanie w drużynę.

- Zapraszamy wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w tej dynamicznej i bardzo efektownej grze zespołowej. Wystarczy wypełnić formularz na stronie www.kfagriffons.pl/rekrutacja/ i przyjąć zaproszenie na trening. Najlepsi zagrają w lidze PLFA2 z drużynami z Bydgoszczy, Torunia, Szczecina, Sopotu i Gdyni – mówi Marcin Wirkus z marketingu Griffons.

W 2013 roku zostanie także utworzona drużyna juniorska Griffons. Do której to Griffonsi zapraszają młodzież w wieku 14-16 lat. Juniorzy będą naturalnym zapleczem dla głównej drużyny, ale także w przyszłości będą rozgrywać spotkanie w utworzonej właśnie lidze juniorskiej PLFA J. - Chcemy oprzeć się na zawodnikach ze Słupska i okolic, tak żeby rozwijać lokalnie sport wśród młodych ludzi. Mamy nadzieję że tak pasjonujący sport jakim jest futbol amerykański przyciągnie do nas wielu interesujących zawodników – dodaje Kamil Wysocki główny trener Griffons Słupsk.

Futbol Amerykański to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dyscyplin sportowych w Polsce. W różnych klasach rozgrywek Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego występuje ponad 70 drużyn. Finał rozgrywek najwyższej klasy Topligi oglądało ponad 23 tys. widzów na Stadionie Narodowym w Warszawie. W lutym debiutuje reprezentacja Polski w futbolu amerykańskim, która rozegra w Atlas Arenie w Łodzi mecz towarzyski z drużyną Szwecji.

Griffons Słupsk