Szkolni Griffons

2 lis 2012

W sobotę 27 października 2012 na bocznym boisku przy ul. Zielonej w Słupsku został rozegrany pierwszy z trzech meczów futbolu amerykańskiego w ramach Ligi Szkolnej 2012. Mecze rozgrywać będą drużyny złożone z uczniów trzech słupskich szkół średnich Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 czyli popularnego Mechanika, Liceum Ogólnokształcącego nr 2 im. Adama Mickiewicza oraz ZSI czyli Zespołu Szkół Informatycznych.

W każdej ze szkolnych drużyn od października odbywały się treningi futbolu, dzięki którym młodzi adepci futbolu zdobywają pierwsze futbolowe szlify pod okiem zawodników KFA Griffons Słupsk.

W pierwszym meczu ligi szkolnej zmierzyły się drużyny z Mechanika i LO Mickiewicza. Kolejne mecze rozegrane zostaną 3 i 10 listopada 2012. Trzeciego listopada zagrają drużyny Mechanika z drużyną ZSI, natomiast w kolejny weekend 10 listopada – LO Mickiewicza zmierzy się z ZSI.

Mecze będą rozgrywane w 8-osobowej odmianie futbolu amerykańskiego. Będzie już druga edycja Ligi Szkolnej. W poprzednim roku zagrały drużyny popularnej Budowlanki z ZSI.

Klub Futbolu Amerykańskiego Griffons Słupsk dzięki rozgrywkom ligi szkolnej chce rozpropagować futbol amerykański oraz pozyskać nowych zawodników. W tym roku Griffons Słupsk uczestniczyli w rozgrywkach futbolu amerykańskiego drużyn 8-osobowych PLFA8. W dwóch turniejach rozegranych w Słupsku i Bydgoszczy Gryfy stoczyły wyrównane mecze z Archers Bydgoszcz i Seahawks Gdynia B – drużyną będącą zapleczem aktualnego Mistrza Polski i która w tym roku wygrała te rozgrywki.

- W roku 2013 Griffons udział w PLFA II i do tego czasu musimy zebrać kadrę zawodniczą złożoną z ogranych już zawodników - opowiada Michał Kwinta członek zarządu KFA Griffons Słupsk.

Jeszcze w tym roku Griffonsi planują także dodatkową rekrutację do drużyny.

Wstęp na wszystkie mecze Ligi Szkolnej Futbolu Amerykańskiego jest darmowy.